21 Ekim 2013 Pazartesi

Flormar Passionate Dots Koleksiyonundan Aldıklarım

Bir önceki yazımda Flormar Passionate Dots koleksiyon ürünlerinden bahsetmiştim. Şimdi ise benim aldığım ürünlere yer vereceğim.

Benim tercihim 2 ruj (PD23, PD24) ve 2 ojeden (PD01, PD04) yana oldu. 

Rujlar kremsi ve opak yapıdalar. Rengini oldukça iyi veren ürünler. Ruj bir süre sonra dudağınızdan silinse dahi verdiği renk uzun bir süre kalıyor. Bir önceki yazımda makyaj temizleme suyu ile dahi zor çıkardığımdan bahsetmiştim. Bu yönünü sevdim.

Ojelerde ise ufak bir sorun yaşadım. Ben koleksiyondaki tüm renklerin dokulu, yani kum efektli olduğunu zannediyordum fakat değilmiş. Seriyi incelediğimde sadece kirli mavi-yeşil olan rengi denemiştim. Ve gerçekten kum efekti yoğun olarak görülüyordu, buna dayanarak elektrik mavi ve kırmızı rengini satın aldım.
Fakat eve gelip kırmızı renkli ojeyi uygulayınca sadece una benzer bir prüz olduğunu gördüm. Bekleyeyim dedim, belki kuruyunca belli olur diye ama nafile.

Aşağıdaki fotoğrafta ne demek istediğimi anlayacaksınız. Elektrik mavi renkli ojenin dokusu yeterince tatmin ediciyken kırmızı renkli oje bu efektin yakınından bile geçmiyor. Fakat yine de güzel. Sadece efekti için bu rengi alacaklara bir uyarı olsun.


Aşağıda tırnaklarıma uygulanmış Flormar PD 01 kodlu ojeyi görmektesiniz.Benim tercih ettiğim ürünler böyle. Aslında matlaştırıcı şeffaf pudra ve terracotta pudralarda da gözüm vardı ancak bu amaçla kullandığım ürünler olduğu için galeyana gelmeyip almadım =)

Terracotta pudranın gerçekten büyük olduğunu söyleyebilirim. Tatlı altın ışıltıları var. Fazla kalıcı değiller ancak ambalajı, ürün gramajı, yapısı ve rengi ile gerçekten satın alınabilir ürünler.

Eyeliner ise alışık olduğumuzun dışında bir ambalaja sahip. Ürünün tepesinden minik bir fırça çıkıyor ve rahatça uygulamanızı sağlıyor. Yine bunun da yoğun ve opak bir rengi var.

Matlaştırıcı invisible pudra ise bende benzer bir ürün olduğu için almadım fakat incelediğimde yapısını ve uyguladığım alandaki matlaştırıcı etkisini sevdiğim bir ürün oldu.

Far paletlerine gelirsek; 8 renk bir arada. Renkler gündüz ve geceye uygun, her zaman kullanabileceğinizi düşünüyorum.

Ayrıca koleksiyon ürünleri olduğunu düşünürsek edinmenizde fayda var. Ben genel anlamda koleksiyonu sevdim. 

Sevgiler...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...